Dożynki Parafialno – Gminne w Łaniętach 2020.

wpis w: Relacje

W dniu 30.08.2020r. odbyły się w Łaniętach Dożynki Parafialno-Gminne. W tym roku wyjątkowo ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa forma święta plonów była inna niż w roku ubiegłym. Uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym rozpoczęła procesja poprowadzona przez księdza proboszcza wraz z asystą kościelną, w której uczestniczyli starostowie dożynek, Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy, Radni, panie z Koła Pań Aktywnych z przepięknym wieńcem dożynkowym, sołtysi niosący bochny chleba, zespół folklorystyczny, druhowie strażacy ze sztandarami, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Na początku mszy świętej odczytano list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w którym wyraził „wdzięczność polskim gospodarzom za całoroczny trud na roli, za przyniesione plony i za wierność ojczystej ziemi”. Uroczystość dziękczynienia za plony uświetniło wystąpienie Wójta Gminy Łanięta, który podziękował rolnikom za trud ich pracy i przypomniał, jak ważne jest umiłowanie chleba, tradycji i polskiej ziemi. Głos zabrali również zaproszeni goście, swoje słowa uznania dla pracy rolników przekazał Poseł na sejm PR Tadeusz Woźniak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła, swoje słowo skierował do mieszkańców również Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński poprzez list odczytany przez jego doradcę Marcina Buchali. Uroczystości towarzyszył również Senator RP Przemysław Błaszczyk. Święto plonów w Łaniętach zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Po mszy świętej odbyła się część plenerowa na terenie miejscowej parafii. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Panie Aktywne przygotowały dla wszystkich gości pyszny poczęstunek, a zespół folklorystyczny „Łanięckie Słowiki” uświetnił wspólne biesiadowanie wspaniałym występem. Całe wydarzenie zostało przygotowane w oparciu o wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

 

 

IMG_0450

 

IMG_0451

 

IMG_0454

 

IMG_0456

 

IMG_0458

 

IMG_0462

 

IMG_0468

 

IMG_0476

 

IMG_0480

 

IMG_0486

 

IMG_0491

 

IMG_0495

 

IMG_0512

 

IMG_0516

 

IMG_0519

 

IMG_0525

 

IMG_0531

 

IMG_0533

 

IMG_0542

 

IMG_0543

 

IMG_0553

 

IMG_0586

 

IMG_0594

 

IMG_0600

 

IMG_0614

 

IMG_0636

 

IMG_0664