“Świeć przykładem, bądź widoczny”

wpis w: Relacje

“Świeć przykładem, bądź widoczny”

Nadszedł okres jesienno-zimowy, dni stają się coraz krótsze, a piesi coraz mniej widoczni. W związku z tym w dniu 16.10.2020r. Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny wraz z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie Panią Edytą Machnik – oficerem prasowym, przeprowadzili w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach akcję edukacyjno – prewencyjną. Jej celem jest propagowanie i uświadamianie pieszych o potrzebie korzystania z odblasków. Pomysłodawcą zorganizowania tej akcji w Łaniętach był Wójt Gminy Tomasz Szczęsny. Osoby ubrane w ciemną odzież, poruszające się po nieoświetlonym odcinku drogi są niewidoczne dla nadjeżdżającego samochodu, co powoduje ogromne zagrożenie wypadkiem drogowym. Bardzo duże znaczenie ma uświadamianie najmłodszych, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zarówno zawieszek jak i kamizelek odblaskowych. Zarówno uczniowie najmłodszych klas jak i przedszkolaki otrzymali od Wójta Gminy kolorowe, odblaskowe misie. Natychmiast przyczepili je do swoich plecaków i kurtek, teraz na pewno będą bezpieczni!

IMG_0740 IMG_0749 IMG_0752 IMG_0758 IMG_0769 — kopia IMG_0777 IMG_0784 IMG_0792 IMG_0799 IMG_0808 IMG_0812