KOMUNIKAT GMINNEGO BIURA SPISOWEGO W ŁANIĘTACH

Łanięta 16, tel. 24 356 74 06

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku.

W związku z powyższym, uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną na stronie: https://spis.gov.pl

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w Urzędzie Gminy Łanięta na specjalnie przygotowanym w tym celu stanowisku komputerowym – przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Osobom starszym, bądź nieposiadającym Internetu mogą pomóc osoby z rodziny.  Jeżeli seniorzy mieszkają z rodziną, warto pamiętać, że odpowiedzi za całe gospodarstwo domowe może udzielić jeden reprezentant – nie ma wtedy konieczności spisywania się indywidualnie. Aby samemu dokonać samospisu można także skorzystać ze „spisu na żądanie” pod numerem 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „spisz się przez telefon”.

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja 2021 r. o czym będziemy szczegółowo informować. Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88.

W razie pytań należy kontaktować się z Koordynatorem GBS Gminy Łanięta

tel. 24 356 74 06, adres e-mail: planowanie@gminalanieta.pl