Realizacja innowacji pedagogicznej „Piękna Nasza Polska Cała” w Przedszkolu Lokalnym w Łaniętach!

wpis w: Informacje

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Piękna Nasza Polska Cała” w 10 października odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyprzedszkolnego Festiwalu Tańca Ludowego (w formie online) zorganizowanego przez Przedszkole Lokalne im. Kubusia Puchatka w Łaniętach. Dzieci zaprezentowały różne tańce ludowe takie jak trojak, kujawiak czy krakowiak.

W konkursie wzięło udział 9 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 i 5-6 latki.

Jury konkursowe w składzie:

• Pani Kinga Łuczak – Dyrektor GOKiS w Łaniętach
  • Pani Monika Matusiak – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych w Łaniętach
  • Pani Elżbieta Rutkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach

Po obradach jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach:

KATEGORIA I (3-4 latki)

• I miejsce – zespół z Punktu Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Trębkach
  • II miejsce – zespół z Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach
  • III miejsce – zespół z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie
  • Wyróżnienie – zespół z Gminnego Przedszkola w Strzelcach

KATEGORIA II (5-6 latki)

• I miejsce – zespół z Miejskiego Przedszkola Nr 16 „Calineczka” w Kutnie
  • II miejsce – zespół z Gminnego Przedszkola w Strzelcach
  • III miejsce – zespół z Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach

• Wyróżnienie – zespół z Przedszkola Nr 4 w Gostyninie
  • Wyróżnienie –  zespół z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie

Przy okazji Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach dziękuje za hojność sponsorom, dzięki którym każdy uczestnik oraz przedszkole otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

SPONSORZY I MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO FESTIWALU TAŃCA LUDOWEGO:

• Urząd Gminy Łanięta
  • Przedszkole Lokalne im. Kubusia Puchatka w Łaniętach
  • P.H.U. Skup i Sprzedaż Zbóż w Łaniętach Konrad Chyski
  • MEDEST DUO sp. z o.o. Anna Stańdo- Iwanowska i Krzysztof Stańdo
  • Kellogg’s (UMA Investments) sp. z o.o.
  • BIUROMAX Hurtownia Artykułów Biurowych w Kutnie Dariusz Zajączkowski