„Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie ws. wścieklizny”

EPSON MFP image
 EPSON MFP image

W związku z narastającą liczbą przypadków wścieklizny w województwie mazowieckim Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie przypomina, iż posiadacze psów są zobowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa trzeciego miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Ponadto, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie zachęca do szczepienia przeciwko wściekliźnie również koty, które przebywają w gospodarstwach domowych i nie są zamknięte w pomieszczeniach.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Lekarza Weterynarii konieczne jest prowadzenie ciągłego nadzoru biernego nad wścieklizną zwierząt.

Wobec powyższego, należy informować Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kutnie o padłych zwierzętach domowych oraz wolno żyjących, a także o przypadkach wystąpienia objawów wskazujących na wściekliznę u wszystkich zwierząt wrażliwych na tę chorobę.

 

Ulotka informacyjna dotycząca wścieklizny