Spektakle ekologiczne pn.: „Aladyn: na ratunek światu” oraz „Eko-protest”.

Dnia 7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach odbyły się dwa spektakle ekologiczne pn.: „Aladyn: na ratunek światu” oraz

„Eko-protest”. Tematyką pierwszego spektaklu, adresowanego do dzieci w wieku 5-10 lat, były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza oraz segregacją odpadów. Drugi spektakl, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, poruszał zagadnienia degradacji środowiska naturalnego (niska emisja, smog, globalne ocieplenie), sposobów zapobiegania tym zjawiskom (m.in. segregacja odpadów, odnawialne źródła energii i recykling), a także zdrowego trybu życia (racjonalne odżywianie i aktywność ruchowa).

Spektakle zorganizowane zostały przez Wójta Gminy Łanięta Tomasza Szczęsnego, zaś przedstawienia zrealizowało Krakowskie Biuro Promocji Kultury.

Aktorzy Krakowskiego Biura Promocji Kultury już po raz drugi zagwarantowali niezapomniane wrażenia teatralne i fantastyczną edukację ekologiczną naszym najmłodszym Widzom. Dzieci zaznajomiły się z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości, zaś młodzież poszerzyła wiedzę na temat segregacji odpadów i właściwego gospodarowania odpadami.

Był to czas nie tylko doskonałej zabawy, ale również mądrego, edukacyjnego przesłania!

1 22n31367n8 7 9 414        1516