Piknik Województwa Łódzkiego

W piątek, 22 lipca 2022 roku w Krośniewicach odbył się Piknik Województwa Łódzkiego, zorganizowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego – Grzegorza Schreibera. Strefa Funduszy Europejskich, zabawy dla najmłodszych, wspaniałe przysmaki od Kół Gospodyń Wiejskich, występy artystyczne i inne atrakcje czekały na gości Pikniku. Tego dnia, w Krośniewicach, nie zabrakło Gminy Łanięta!
Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny wraz z przedstawicielami sołectw z terenu naszej Gminy odebrali z rąk Członka Zarządu Województwa Łódzkiego – Roberta Baryły oraz Senatora RP – Przemysława Błaszczyka, symboliczne czeki z dotacjami na realizację grantów sołeckich w ramach projektu „Sołectwo na plus”.
Podczas Pikniku odbył się konkurs na najlepsze potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Po raz kolejny zupa chłopska Koła Gospodyń Wiejskich w Łaniętach zachwyciła podniebienia gości Pikniku, za co przyznana została nagroda finansowa. Również pozostałe przysmaki naszego Koła – pyszne ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem, bigos, a także orzeźwiający kompot, przyciągnęły tłum smakoszy spragnionych dobrego jedzenia.
Piknik Województwa Łódzkiego w Krośniewicach był kolejną okazją do występu zespołu folklorystycznego „Łanięckie Słowiki”. Piękne pieśni i muzyka, piękne stroje, a także umiejętności artystyczne naszego Zespołu uświetniły kolejną lokalną imprezę.
Tego dnia, po raz drugi, miłośnicy śmiechu i dobrej zabawy, mogli obejrzeć występ kadry pedagogicznej, dzieci i rodziców dzieci z Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach pt. „Rzepka”. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wszystkich rozbawił do łez. Liczymy, że zachwyt publiczności oraz niewątpliwe zdolności aktorskie zainspirują naszych Artystów do rozszerzenia repertuaru!
Kochani! Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspólnie z Wami być na Pikniku w Krośniewicach. Dziękujemy Burmistrz Krośniewic Katarzynie Erdman za zaproszenie. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami – za prace, zaangażowanie i wspólną zabawę!