Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie!!!

 

1460x616

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie informuje, że w związku z wyznaczeniem w dniu 21.09.2022r. ogniska choroby zakaźnej zwierząt – wysoce zjadliwej grypy ptaków w gospodarstwie utrzymującym gęsi rzeźne w miejscowości Stary Besk – gmina Grabów, powiat łęczycki, w strefie objętej restrykcjami znajdą się następujące miejscowości na terenie powiatu łęczyckiego:

 

Obszar zapowietrzony:
powiat łęczycki: Gmina Grabów, miejscowości: Besk Nowy, Besk Stary, Borów, Borucice, Bowętów, Brudzeń, Budki, Chorki, Filipów, Górka, Grabów, Grabów Osada, Grabów Wieś, Jaworów, Kliny, Kurzjama, Łyżki, Pociecha, Potrzasków, Pusta Wieś, Sławęcin, Smolice, Szłapy, Teofilki, Żaczki.

 

Obszar zagrożony:

Powiat kutnowski: Gmina Krośniewice, miejscowość: Cudniki, Głogowa, Wychny.

Powiat łęczycki: Gmina Grabów, miejscowości: Aleksandrówek, Biała Góra, Besiekiery, Bugaj, Byszew, Celinów, Gać, Golbice, Goszczędza, Jamy, Janów, Jastrzębia, Kadzidłowa, Kępina, Kobyle, Kotków, Ksawerów, Ksawerówek, Leszno, Nagórki, Odechów, Olszewa, Olszewa, Osiny, Ostrówek, Piaski, Pieczew, Piotrkówek, Pokrzywnia, Polamy, Radzyń, Rochów, Rochówek, Rybnik, Smardzew, Sobótka Kolonia, Sobótka Nowa, Sobótka Stara, Srebrna, Srebrna Wieś, Stanisławki, Wygorzele, Wymysłów, Źrebięta.

Gmina Daszyna, miejscowości: Daszyna, Drzykozy, Gąsiorów, Goszczynno, Jacków, Jarochów, Jarochówek, Kolonia Mazew, Koryta, Krężelewice, Lipówka, Łubno, Mazew, Miroszewice, Opiesin, Rzędków, Siedlew, Skrzynki, Sławoszew, Upale, Walew, Zagróbki, Zieleniew, Żabokrzeki.

Gmina Łęczyca, miejscowości: Błonie, Borek, Borów, Bronno, Chrząstówek, Dąbie, Garbalin, Kolonia Łęka, Leźnica Mała, Liszki, Łęka, Mikołajew, Pilichy, Prusinowice, Pruszki, Siedlec, Siemszyce, Topola Królewska, Wąkczew, Wichrów, Wilczkowice, Wilczkowice Dolne, Wilczkowice Górne, Zawada.

Gmina Świnice Warckie, Miejscowości: Bielawy, Grodzisko, Gusin, Kosew, Parski, Piaski, Holendry, Podgórze, Podłęże, Władysławów, Zbylczyce, Rydzyna, Zimne.

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie poleca, aby w sposób zwyczajowo przyjęty na danym obszarze, powiadomić mieszkańców o zagrożeniu wystąpienia choroby zakaźnej drobiu. Rozporządzenie ustanawiające nakazy i zakazy na obszarach zostanie wydane przez Wojewodę Łódzkiego.