Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w konkursie przyrodniczym

Uczennice Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach: Maria Blinkiewicz, Zofia Staniszewska i Oliwia Snopkowska zostały laureatkami XLV edycji konkursu „Przyroda – Twój Przyjaciel” z tematem wiodącym „MOJA RODZINA DBA O PRZYRODĘ”. To cykliczny konkurs prac plastycznych organizowany przez Okręg Ligi Ochrony Przyrody w Płocku. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przyrodą, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz potrzebę jej ochrony.

Uczennice pod kierunkiem pani Elżbiety Rutkowskiej wykonały wyjątkowe prace i zdobyły następujące miejsca:

I miejsce – Maria Blinkiewicz

II miejsce – Zofia Staniszewska

Wyróżnienie – Oliwia Snopkowska

Nagrody w konkursie ufundował Wójt Gminy Łanięta Pan Tomasz Szczęsny. Wręczenie nagród odbyło się 13 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej w   Łaniętach.  Serdecznie gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.