Społeczne Inicjatywa Mieszkaniowa – SIM

W miniony piątek Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny uczestniczył w zorganizowanym przez Krajowy Zasób Nieruchomości spotkaniu w sprawie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM)
Brali w nim udział m.in. Członek Rady Ministrów ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski , prezes KZN Arkadiusz Urban, dyrektor KZN Paweł Jeleń, Doradca ds. SIM Tomasz Bartosiak, Poseł Marek Matuszewski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski oraz kilkudziesięciu prezydentów, burmistrzów i wójtów z województwa łódzkiego.
Wójt Tomasz Szczęsny zamierza podjąć działania zmierzające do budowy mieszkań czynszowych poprzez udział w projekcie SIM
Trzymamy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia Dzięki niemu w Gminie Łanięta może powstać kilkadziesiąt mieszkań, a najemcy w dłuższej perspektywie będą mogli stać się ich właścicielami