Projekt „Matematyka w ruchu” w ramach programu „Rosnę z matematyką ” w Przedszkolu

wpis w: Relacje

Przedszkole Lokalne im.Kubusia Puchatka w Łaniętach pozyskało grant w wysokości 5 tys.zł. na realizację projektu matematycznego „Matematyka w ruchu” w ramach programu „Rosnę z matematyką „organizowanego przez mBank. Projekt opracowała p. Justyna Andrzejewska.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali również dziadkowie, rodzice oraz uczniowie SP w Łaniętach.

W dniu 23.02.2023 odbyły się warsztaty matematyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach oraz dzieci z naszego przedszkola z wiatrakiem matematycznym.

W dniu 24.02.2023 odbyły się warsztaty matematyczne dzieci z rodzicami pt. „W krainie figur geometrycznych”.

Przy pomocy wielobarwnego wiatraka matematycznego wspólnie doskonalono orientację w schemacie ciała, utrwalały kolory, kształty i figury geometryczne. Ponadto dzieci uczyły się umiejętności współpracy i działania w grupie.

 

Przedszkolaki wraz z rodzicami aktywnie uczyli się matematyki, jednocześnie bawiąc się. Wspólne działania dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.