Otwarcie inwestycji w Gminie Łanięta!

wpis w: Relacje
Dzień 29 kwietnia 2023 zapisał się trwale na kartach historii Gminy Łanięta
Wczoraj bowiem odbyły się dwa ważne wydarzenia – symboliczne otrawcie przebudowanych dróg gminnych dofinansowanych ze środków rządowych oraz uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Klonowcu Wielkim
Na zaproszenie Wójta Gminy Łanięta Tomasza Szczęsnego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach Sylwii Stańdo, Radnej Gminy Łanięta, a zarazem Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Klonowcu Wielkim Beaty Maćczak oraz sołtysa sołectwa Chrosno Krzysztofa Klata odpowiedzieli:
– Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz,
– Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak oraz Janusz Kołodziejski – Dyrektor Biura Posła Woźniaka,
– Senator RP Przemysław Błaszczyk,
– Doradca Wojewody Łódzkiego Bartłomiej Józefowicz,
– Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła,
– Starosta Kutnowski Daniel Kowalik,
– Nadleśniczy Nadleśnictwa Kutno Janusz Młynarczyk,
– Proboszcz parafii św. Wojciecha w Głogowcu ks. Piotr Kalisiak,
– Józef Melka – Zakład Remontowo-Budowlany Melka Józef,
– Przedstawicie Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Kutnie Jacek Stasiak i Tomasz Sobczyk,
– Radni Gminy Łanięta,
– Sołtysi,
– Zarządy Kół Gospodyń Wiejskich,
– Druhowie strażacy OSP w Suchodębiu,
– Pracownicy Urzędu Gminy Łanięta oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych,
– oraz mieszkańcy gminy Łanięta.
Pierwsza część uroczystości odbyła się w miejscowości Chruścinek, gdzie zaproszeni goście przecięli wstęgę, tym samym symbolicznie otwierając przebudowane drogi, o których w swoim przemówieniu opowiedział Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny:
drogi gminnej w miejscowości Chruścinek,
drogi gminnej w miejscowości Zgoda-Anielin,
drogi gminnej w miejscowości Witoldów,
drogi gminnej w miejscowości Franciszków,
drogi powiatowej Kutno-(M.C. Skłodowskiej)-Łanięta-Kąty.
Wójt Gminy podsumował te inwestycje mówiąc, że opiewają one na kwotę ponad 2,6 mln zł przy wkładzie własnym Gminy stanowiącym tylko 10%❗️
Podczas swojego wystąpienia Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz podkreślił, jak ważne dla lokalnych społeczności są remonty dróg, gratulując tym samym Wójtowi Gminy Łanięta tak ogromnych inwestycji
Część druga uroczystości odbyła się w Klonowcu Wielkim, gdzie otwarta została wyremontowana i rozbudowana świetlica wiejska
„Oddajemy dziś w ręce mieszkańców obiekt, który będzie dla Was miejscem spotkań, integracji i zabawy. Dbajcie o nią, to miejsce dla Was, dla Waszych rodzin, przyjaciół, znajomych. Niech odnowiona, piękna świetlica wiejska służy Wam, drodzy mieszkańcy przez wiele, wiele lat” mówił Wójt Tomasz Szczęsny, dodając, że kwota tej inwestycji wynosiła ponad 1,6 mln zł, a dofinansowanie ze środków rządowych stanowiło aż 90% ❗️❗️❗️Podziękował również Ministrowi, Marcinowi Przydaczowi, Posłowi Tadeuszowi Woźniakowi, Senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi za pomoc i okazane wsparcie. Zaproszeni goście – parlamentarzyści i samorządowcy pełni uznania za zrealizowane na terenie gminy inwestycje, gratulowali gospodarzowi, doceniając ogrom pracy i zaangażowanie w rozwój Gminy Łanięta Po uroczystym przecięciu wstęgi proboszcz parafii św. Wojciecha w Głogowcu ks. Piotr Kalisiak dokonał poświęcenia obiektu.
Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klonowcu Wielkim przygotowały znakomity poczęstunek dla wszystkich gości na zewnątrz czekał grill, a dla najmłodszych wata cukrowa i popcorn. Czas umilił zespół muzyczny Dreams Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy za pomoc w organizacji tego wydarzenia i obsługę oraz wszystkim Państwu za obecność❤️❤️❤️ Do zobaczenia podczas zwieńczenia kolejnych inwestycji, a tych jeszcze wiele przed nami! ⭐️⭐️⭐️