Dzień Strażaka

wpis w: Ogłoszenia
Dzień Strażaka to ważne święto zarówno dla strażaków z Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej 🇵🇱👨‍🚒🚒
Dnia 06.05.2023r. Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny wziął udział w obchodach tego święta, które rozpoczął uroczysty przemarsz z remizy OSP w Łaniętach do kościoła parafialnego. Wójt Gminy Łanięta wraz z Prezesem OSP w Łaniętach Pawłem Czerwińskim oraz Prezesem OSP w Anielinie Wiktorem Klatem złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Floriana – patrona strażaków👨‍🚒 Po tym rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji druhów strażaków i ich rodzin. W uroczystości wzięli udział strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu gminy Łanięta wraz z pocztami sztandarowymi:
🚒OSP w Łaniętach
🚒OSP w Anielinie
🚒OSP w Suchodębiu
🚒OSP w Witoldowie
🚒OSP w Wilkowii
Świętowanie zwieńczyło spotkanie zgromadzonych w świetlicy wiejskiej w Anielinie. Wójt Gminy podziękował druhom strażakom za ich trud na rzecz bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Docenił również ich zaangażowanie w pozyskiwanie dofinansowań na zakup wyposażenia swoich jednostek. Spotkanie kontynuowano przy poczęstunku rozmawiając o strażackiej codzienności.