Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka 2023

wpis w: Relacje
W dniu 03.06.2023 roku w parku w Łaniętach odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka
którego organizatorami byli:
⭐️ Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny,
⭐️ Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach Sylwia Stańdo,
⭐️ Nadleśniczy Nadleśnictwa Kutno Janusz Młynarczyk.
W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak , Senator RP Przemysław Błaszczyk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła, Dyrektor Biura Poselskiego Posła Tadeusza Woźniaka Janusz Kołodziejski, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Ewa Marciniak, Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wparcia Rolnictwa Oddział terenowy w Łodzi, Przedstawiciele Nadleśnictwa Kutno, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Radni Gminy Łanięta, Sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich z Chrosna, Klonowca Wielkiego, Łaniąt, Suchodębia, Wilkowii oraz Witoldowa, strażacy OSP z terenu gminy Łanięta, pracownicy Urzędu Gminy, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek podległych wraz z pracownikami, mieszkańcy gminy Łanięta oraz przede wszystkim dzieci!
Wydarzenie rozpoczął Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, który złożył dzieciom najserdeczniejsze życzenia, podkreślił również jak ważna jest rola rodziców w prawidłowym kształtowaniu ich osobowości
Następnie swoje przemówienia wygłosili: Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Senator RP Przemysław Błaszczyk oraz Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła. Dziękujemy serdecznie za Waszą obecność, dziękujemy, że zawsze jesteście z nami podczas najważniejszych wydarzeń w naszej gminie, za Wasz czas i ogrom dobrych słów, które kierujecie do nas z mównicy
Podczas wydarzenia na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji:
występ grupy tanecznej działającej przy GOKiS pod przewodnictwem Pani instruktor Joanny Gąsiorowskiej ❤️
pokaz ZUMBY w wykonaniu dzieci z Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach, grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach oraz solistek- wszystkim przewodniczyła Pani instruktor Agnieszka Dębowska❤️
występ rodziców przedszkolaków, którzy przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka”. Aktorzy byli fenomenalni! Świadczyły o tym salwy śmiechu widowni oraz gromkie brawa po każdym fragmencie występu. Role zostały obsadzone idealnie, a główna bohaterka wprost oczarowała publiczność. W pamięci mamy jeszcze zeszłoroczną „Rzepkę”, Kaczki również długo nie zapomnimy
występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, którzy przestawili fragment „Zemsty” Aleksandra Fredry – patrona roku 2023.
Do roku Aleksandra Fredry nawiązywał także konkurs recytatorski, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentowały twórczość pisarza.
Przed komisją. w skład której wchodziły:
Dyrektor Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach Marzena Stańczyk,
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Klaudia Baranowska,
Członek Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy Łanięta Elżbieta Gospodarowicz…
stanęło bardzo trudna zadanie wyboru laureatów.
W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężył:
Alan Dyszkiewicz
W drugiej kategorii wiekowej wygrała:
Oliwia Waćkowska.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu nagrody pocieszenia
Bardzo ciekawe prezentacje sprzętu i wyposażenia przygotowali druhowie strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Łanięta OSP KSRG Łanięta oraz OSP Suchodębie. Dzieci bardzo chętnie zasiadały w wozach strażackich, brały udział w zawodach w przewracaniu pachołków, a na najmłodszych czekały kolorowanki, łamigłówki oraz zmywalne strażackie tatuaże. Jednostki z OSP Witoldów i OSP Wilkowia również brały czynny udział w wydarzeniu – dziękujemy braci strażackiej za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych pokazów!
Zarówno dzieci jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w konkursach ruchowych, a swoje zadania konkursowe przygotowali także przedstawiciele Powiat Kutnowski.
Zasady gry w teqball przedstawili reprezentanci Gminy Łanięta w Powiatowej Lidze Teqballa Kacper Domżał oraz Kacper Domżał (zbieżność imion i nazwisk :)) pod przewodnictwem Tomasz Marciniak PZTEQ Dyrektor ds. rozwoju i promocji Teqballu
Wśród mnóstwa atrakcji na dzieci czekały również:
strefa zabaw z animatorem;
kącik kreatywny ✂️;
malowanie tatuaży;
dmuchana zjeżdżalnia;
kule bigballers;
dmuchany plac zabaw.
Niespodzianki przygotowane zostały również przez Nadleśnictwo Kutno, Lasy Państwowe :
konkursy z nagrodami,
zabawy poprzez naukę,
degustacja produktów „Dobre z Lasu” – przepyszne podroby z dzika i jelenia, pasztety, szynka,
darmowe sadzonki- każdy mógł zabrać do swojego ogrodu sadzonkę m.in dębu i buka.
Na mieszkańców czekali również pracownicy Urzędu Gminy Łanięta zasiadający w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu „Czyste Powietrze”. Informowali, kto może zostać beneficjentem programu, pomagali wypełniać wnioski, wręczali również zainteresowanym mieszkańcom gadżety w postaci kubków i opasek odblaskowych
Chętnie odwiedzanym punktem było stoisko Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział terenowy w Łodzi, gdzie przedstawiciele tej jednostki czekali z informatorami i gadżetami. Dziękujemy serdecznie, że byliście z nami!
W parkowych alejkach spotkać można było również funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kutnie sierż. szt. Damiana Tomczaka z psem tropiącym‍Funkcjonariusz opowiadał mieszkańcom o zasadach bezpiecznego zachowania wobec zwierząt ‍
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się strefa gastronomiczna gdzie można było skosztować pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich – żurku, chleba ze smalcem, domowych ciast oraz słodkich deserków Panie z Kół Gospodyń są z nami niemalże na każdym gminnym wydarzeniu, za co serdecznie dziękujemy. Ogrom pracy, jaki wkładacie w przygotowanie przysmaków jest nieoceniony, a nasze podniebienia za każdym razem zachwycone smakiem Waszych dań. Jesteście wspaniałe!
Każdy mógł również skosztować kaszankę i kiełbaskę z grilla, watę cukrową, popcorn oraz gofry
Wydarzenie uświetnił występ zespołu folklorystycznego „Łanięckie Słowiki” który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łaniętach od 2002 roku. Panie i Panowie reprezentują naszą gminę nie tylko na występach lokalnych, ale także na konkursach organizowanych w całej Polsce!
Wieczorem rozpoczęła się wspaniała zabawa taneczna
Wydarzenie było możliwe do zrealizowania w takiej formie dzięki naszym sponsorom, a byli nimi:
✅ Starostwo Powiatowe w Kutnie
✅ Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi
✅ Media Distrybution
✅ Metering Anna Moder
✅ Andbas Andrzej Chojnacki
✅ Młyn A&S Jujka
✅ Kelloggs
✅ Piekarnia Łanięta Alina Bryl
✅ Skup i Sprzedaż Zbóż Konrad Chyski
✅ Koło Łowieckie Petroponowa
✅ Handel Doradztwo Ubezpieczenia Piotr Brzeziński Środki Ochrony Roślin
✅Egolit Sp. z o.o
✅Biuromax Sp. z o.o
✅Zakład Remontowo Budowlany Józef Melka
✅Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PRD Kutno
✅Sklep Lewiatan Drapińscy
✅Cyberkultura Jakub Jagodziński
✅Cukiernia Wasiakowie
✅Meg-Bud Marcin Gibski
✅Firma Handlowo-Usługowa Sprzedaż Maszyn Rolniczych „Wędołowscy”
✅Łódzki Bank Spółdzielczy oddział w Krośniewicach
✅Koła Gospodyń Wiejskich z Chrosna, Klonowca Wielkiego, Łaniąt, Suchodębia, Wilkowii oraz Witoldowa
Bardzo dziękujemy za hojność, zaangażowanie i współpracę
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczną obecność Było nam niezmiernie miło, że mogliśmy spędzić razem ten wyjątkowy dzień❤️Cieszymy się, że tak wspaniale się bawiliście, a roześmiane twarze najmłodszych mieszkańców Gminy Łanięta były tego dnia najpiękniejszym widokiem!