‍‍‍PODSUMOWANIE EKOLOGICZNEGO PIKNIKU RODZINNEGO W ŁANIĘTACH ‍‍‍

W piątek, 15 września 2023 r., na stadionie w Łaniętach, odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny ‍‍‍

W tym wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy naszej Gminy i nie tylko. Oczywiście nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, przedszkolaków z Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach, dyrekcji i kadry pedagogicznej, rodziców. Obecni byli również kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy i pracownicy Urzędu Gminy.

Oficjalnego otwarcia i powitania wszystkich zgromadzonych dokonała organizator Pikniku – Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny

Tego dnia pogoda dopisała ☀️☀️☀️

Atrakcji nie brakowało

Poprzez zabawę, gry i konkursy na różnych stanowiskach obsługiwanych przez animatorów firmy EkoDialog uczestnicy pikniku mieli możliwość poszerzać swoją ‍ wiedzę na temat ochrony powietrza i ochrony środowiska oraz brać udział w wielu różnorodnych doświadczeniach, zabawach i pokazach.

Każdy znalazł coś dla siebie! Warsztaty ekologiczne i techniczne, konkursy plastyczne z nagrodami , eko-zajęcia. Gry i zabawy dały możliwość wykazania się kreatywnością poprzez zaprojektowanie własnych toreb płóciennych

Nie zabrakło zawodów rekreacyjno – sportowych ⛳️ Uczestnicy wykazali się wyjątkowymi zdolnościami sportowymi.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy drona antysmogowego! Dodatkowo, wszyscy zainteresowani, dzięki specjalnym okularom, mogli obejrzeć Gminę Łanięta z lotu ptaka

Artystycznym wyzwaniem było malowanie wielkoformatowe na eko papierze. Wspólnie stworzyliśmy piękny, ciekawy i kolorowy plakat, który zawiśnie w Szkola Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach jako pamiątka po tym cudownym dniu ❤️

Było też to, czego na żadnym pikniku zabraknąć nie mogło – dmuchane zjeżdżalnie , bańki mydlane, brokatowe tatuaże oraz malowanie twarzy

Dla tych, którzy potrzebowali odpoczynku po konkursach, czekała strefa relaksu z książkami i układankami ekologicznymi. Klimat pikniku dopełniły wata i popcorn oraz napoje z przekąskami

Organizacja edukacyjnego ekologicznego pikniku rodzinnego na terenie gminy Łanięta była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Dziękujemy

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy EkoDialog, która współorganizowała z nami to wydarzenie. Dziękujemy również osobom, które pomogły przy organizacji pikniku.

Dziękujemy za ogrom współpracy, zaangażowanie i mnóstwo serca. JESTEŚCIE WIELCY!

1 default default 4 5 6 7 8 8A 9A 9 10 11 11A 12 default 12B 12C 12D 13 14 15 17 18 19 21 22 23 24 24A 24B 25 25A 26 27 28 29 26A 30 31 32 33 34 34A 35 36 37 38 39 40 default default