„Przebudowa chodnika w miejscowości Łanięta i budowa ścieżki rowerowej w miejscowościach Łanięta i Suchodębie”

wpis w: Relacje
Drodzy Mieszkańcy ❗️
Wójt Gminy Łanięta podpisał umowę z Wojewodą Łódzkim na realizację zadania powiatowego
pn. „Przebudowa chodnika w miejscowości Łanięta i budowa ścieżki rowerowej w miejscowościach Łanięta i Suchodębie”
Umowa dotyczy udzielenia dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach zadań jednorocznych na rok 2023 mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu
✅Kwota dofinansowania: 1 611 500,00 zł.
Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poruszających się po drodze powiatowej z Łaniąt do Suchodębia. Wspomniana droga powiatowa charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu pojazdów, chodnik i ścieżka rowerowa umożliwią mieszkańcom bezpieczne i komfortowe dotarcie do sklepów, szkoły czy kościoła ‍♂️
Dziękujemy Karol Młynarczyk – Wojewoda Łódzki w za współpracę, zaangażowanie i przyznanie środków na realizację tego przedsięwzięcia