Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach za nami ❗️

⚽️Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach za nami ❗️
Dziś o godzinie 10:00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego, które powstało przy Szkole Podstawowej w Łaniętach
Wydarzenie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Agnieszka Gadziomska, która przywitała przybyłych gości, a także złożyła serdeczne podziękowania Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny za zaangażowanie i trud włożony w powstanie tego wyjątkowego obiektu
Podziękowania złożono także na ręce Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber za środki przyznane na budowę boiska. Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny w swoim przemówieniu podkreślił, jak ogromne środki zostały przyznane dla Gminy Łanięta w minionych latach, dzięki nim udało się sfinansować szereg inwestycji
Marszałek pogratulował budowy pięknego obiektu sportowego, zaznaczył również, że Urząd Marszałkowski przeznaczył kolejne środki na jego doposażenie – w profesjonalne oświetlenie i kryte trybuny Przekazał również sołtysom symboliczne czeki na realizację grantów sołeckich, które będą realizowane w tym roku w siedmiu sołectwach naszej gminy
Podczas części oficjalnej głos zabrali również: Dyrektor Biura Posła Tadeusza Woźniaka Janusz Kołodziejski oraz Starszy Wizytator Marek Korytowski, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali, jak ważną role spełniać będzie nowo powstały obiekt. W wydarzeniu uczestniczył również Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński.
Po tym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łaniętach ks. Grzegorza Cieślaka✂️
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie Szkola Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach przygotowali wspaniały pokaz sportowo – artystyczny – pokazy trzech dyscyplin sportowych, występy cheerleaderek oraz zespołu muzycznego. ‍♀️‍♂️⛹️
Występy zrobiły ogromne wrażenie, wspaniale przygotowany pokaz❗️
Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się również mecz siatkówki, rozegrany pomiędzy uczniami, a drużyną złożoną z pracowników szkoły, Urzędu Gminy i rodziców
Na dzieci czekały miejsca zabaw kreatywnych, podczas których wykonywali papierowe origami i owocowe szaszłyki Wszyscy goście częstowali się kiełbaskami z grilla, watą cukrową, popcornem i goframi
Dziękujemy wszystkim gorąco za obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu❗️ Niech nowo otwarty obiekt służy wszystkim mieszkańcom Gminy Łanięta❗️