Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

wpis w: Relacje

W związku z obchodami 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny wraz z delegacjami Dyrektorów i Kierowników jednostek organizacyjnych Gminy, pracowników, uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych mieszkańców Gminy Łanięta w walce o niepodległość

Wójt Gminy Łanięta w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważnym świętem dla nas Polaków jest Święto Konstytucji 3 maja –

„Konstytucja 3 Maja jest jednym z najważniejszych dokumentów historycznych nie tylko w aspekcie prawnym, jako fundament polskiej państwowości, ale i społeczno-kulturowym. Rocznica jej uchwalenia była okazją do manifestowania patriotyzmu i tożsamości narodowej w ciągu minionych 233 lat, zarówno w czasach zniewolenia, jak i wolnej Polski. Była wielopokoleniowym, duchowym testamentem, do którego nasi przodkowie odwoływali się w trudnych chwilach dziejowych i na którym budowali poczucie odpowiedzialności za los własny i przyszłych pokoleń”.

Wiwat 3 maj!