Co zrobić z odpadami po grillu?

Sezon grillowy oficjalnie rozpoczęty❗️
Aluminiowe tacki czy puszki po napojach, resztki jedzenia oraz inne pozostałości po grillowaniu co z nimi zrobić, gdy nie są nam już potrzebne❓
odpady organiczne, takie jak resztki jedzenia i skórki warzyw ➡️ idealnie nadają się do kompostowania lub do brązowego pojemnika, czyli do odpadów bio. Wyjątkiem są kości z mięsa i surowe mięso ➡️ te rzeczy trafiają do czarnego pojemnika ⚫️
zużyte tacki, puste puszki po napojach oraz niepotrzebna folia aluminiowa ➡️ wrzucamy do żółtego pojemnika/worka
❌ opakowania po węglu drzewnym i brykiecie, choć są papierowe, nie powinny trafiać do pojemnika na papier ➡️ zabrudzony papier nie nadaje się do recyklingu ➡️ takie opakowania wrzucamy do pojemnika czarnego ⚫️
Gdzie wyrzucić jednorazowe talerzyki i sztućce❓ Te plastikowe należy wyrzucić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne, drewniane sztućce do pojemnika na bioodpady
Kochani! Cieszmy się grillowaniem, dbając jednocześnie o naszą planetę!
Komunikat xxx