Czyste powietrze – informacja

Dofinansowanie do wykonania audytu energetycznego wynosi do 1,2 tys. zł i pokrywa do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Jak wskazują doradcy energetyczni, nadal brakuje powszechnej wiedzy o tym, że pompa ciepła nie w każdym budynku jest dobrym rozwiązaniem i w przypadku starych domów nierzadko niezbędna jest najpierw ich termomodernizacja, czyli docieplenie przegród, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacja instalacji centralnego ogrzewania.

To właśnie audyt energetyczny pomoże przygotować inwestorowi optymalny zakres takich prac i pomoże obniżyć rachunki za energię.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Krajowy Plan Odbudowy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska