Projekt „Ratujmy pszczoły” w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach

Projekt „Ratujmy pszczoły” to wyjątkowa inicjatywa, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i uznanie. Dzięki pomysłowości nauczycielki – pani Elżbiety Rutkowskiej oraz entuzjazmowi uczniów, nasza szkoła mogła zrealizować ten cenny projekt ekologiczny.

Zdobycie grantu w wysokości 3 000 zł w konkursie „Myśl globalnie – Działaj lokalnie” organizowanym przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego jest dowodem na innowacyjność i znaczenie naszych działań.

Podczas projektu uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę na temat roli pszczół w ekosystemach i rolnictwie, ale również aktywnie włączyli się w działania mające na celu ich ochronę. Warsztaty, prelekcje i praktyczne zajęcia przyniosły wymierne efekty, ucząc młodzież, jak wspierać te niezwykle ważne owady w codziennym życiu.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania naszych uczniów i ich chęci do nauki oraz działania na rzecz ochrony przyrody.

To przedsięwzięcie jest doskonałym przykładem, jak edukacja może być połączona z praktycznym działaniem, przynosząc realne korzyści dla przyrody i naszej społeczności.

Gratulujemy!

Artykuł na ten temat znajduje się w linku poniżej:

https://kutno.net.pl/i-komunia-swieta/ten-projekt-skradl-serca-najmlodszych-szkola-w-lanietach-z-ciekawa-inicjatywa/o0wCslRDJZdZxyzjfhIF?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3YS549TXkNSIdcxrGu6pRGFshs9b_XsfMYseaCxjnik3fUU-wtMXDhawU_aem_smaaB1bIespKdCueZH5i5w