DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Dożynki Województwa Łódzkiego

Grafika zawiera następującą treść: województwo łódzkie

DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 21 SIERPNIA 2022 NIEDZIELA, RADOMSKO POWIAT RADOMSZCZAŃSKI, PARK SOLIDARNOŚCI

Szanowni Państwo,

w imieniu Pana Grzegorza Schreibera Marszałka Województwa łódzkiego, serdecznie zapraszam do udziału w Diecezjalno-Wojewódzko-Powiatowo-Miejskich Dożynkach Województwa Łódzkiego, które w tym roku zostały zaplanowane na 21 sierpnia w Radomsku. Jednocześnie proszę o rozpropagowanie tej informacji wśród organizacji, firm i mieszkańców, zachęcając do uczestnictwa w wydarzeniu.

Podczas uroczystości przewidziane są konkursy i wystawy.

Dla KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH – konkurs kulinarny:

Koła Gospodyń Wiejskich mogą uczestniczyć w rywalizacji kulinarnej „Łódzkie smakuje”. Dla nich też przygotowana będzie strefa wystawiennicza. Każde koło może przystąpić do konkursu poprzez stronę: http:/lodzkie.ksow.pl/ , przy czym decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin konkursu został załączony do niniejszej wiadomości. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do Organizatora w terminie od `1 lipca do 1 sierpnia 2022 roku, do godziny 23:59 (na grafice mylnie wpisano datę 21 sierpnia zamiast 1 sierpnia).

Reprezentacjom kół zapewniamy namioty z wyposażeniem, dostęp do prądu i bieżącej wody. Za prezentację wystawienniczą z produktami tradycyjnymi i ludową twórczość każde zgłoszone KGW zostanie rozliczone na podstawie zawartych umów na sumę 1500 zł brutto.

Dla JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO:

Konkurs „Najpiękniejszy wieniec województwa łódzkiego”

Samorządy mogą wystawić po dwie delegacje z wieńcami dożynkowymi reprezentującymi powiat w uroczystości i konkursie na „Najpiękniejszy wieniec województwa łódzkiego”. Regulamin z kartą zgłoszeniową załączono do wiadomości. Termin zapisów upływa 12 sierpnia 2022 roku. Laureat konkursu i zwycięski wieniec będzie reprezentował Województwo Łódzkie na Dożynkach Prezydenckich oraz ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Stoisko wystawiennicze

Ponadto dla samorządów będą przygotowane stoiska do promowania walorów gospodarczych i turystycznych gminy/powiatu. Załączamy regulamin wystawy i kartę zgłoszeniową.

Liczymy, że bogata oferta tegorocznych dożynek w naszym województwie zachęci Państwa do uczestnictwa w nich. Pozwoli też na pielęgnowanie tradycji i obrzędów związanych z podziękowaniem za plony.W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

DEPARTAMENT PROMOCJI:

p. Katarzyna Kilian (konkurs „Najpiękniejszy wieniec województwa łódzkiego”)

e-mail: katarzyna.kilian@lodzkie.pl, tel.: 42 663 3586

DEPARTAMENT ROLNICTWA I PROW:

p. Ewelina Małecka

e-mail: ewelina.malecka@lodzkie.pl

tel.: 42 663 3077

p. Agnieszka Tchorczak

e-mail: agnieszka.tchorczak@lodzkie.pl

tel.: 42 663 3077

Linki do wymienionych wyżej zgłoszeń i regulaminów:

Regulamin konkursu Łódzkie Smakuje

Regulamin konkursu ,

karta zgłoszeniowa – Wieniec

karta zgłoszeniowa – wystawcy