Festyn Rodzinny w Łaniętach

wpis w: Informacje

W sobotę 26 czerwca 2021 roku w Gminie Łanięta odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Dziecka i Nocą Świętojańską. Uroczystość otworzył Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, który przywitał wszystkich gości oraz zaprosił na występy artystyczne dzieci z Przedszkola Lokalnego w Łaniętach im. Kubusia Puchatka, młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach a także zespołu Domino z GOKiS w Łaniętach. Władze Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Łaniętach przygotowały dla dzieci mnóstwo niespodzianek: konkursy, gry i zabawy sportowe z animatorami, warsztaty kreatywne slime, mydlarskie, świec żelowych, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy sprzętu PSP w Kutnie, OSP w Łaniętach oraz KPP w Kutnie. Podczas całej imprezy można było spróbować potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, przekąsek z grilla, waty cukrowej, czy popcornu. Wszystkie atrakcje w trakcie festynu były darmowe, dodatkowo dla wszystkich dzieci przygotowano upominki od naszych sponsorów. Na scenie zaprezentował się również zespół folklorystyczny „Łanięckie Słowiki”, po występie którego wszyscy goście przeszli nad pobliski staw gdzie organizatorzy zaplanowali puszczanie wianków, ognisko i pieczenie kiełbasek. Kolejną atrakcją była zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Alex. Warto podkreślić, że podczas Festynu zorganizowany został punk spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, w którym pracownicy Urzędu Gminy Łanięta pomagali mieszkańcom Naszej gminy w wypełnieniu formularza oraz punkt promocji szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Gośćmi honorowymi Festynu byli: senator Przemysław Błaszczyk, poseł Tadeusz Woźniak, starosta kutnowski Daniel Kowalik i członek zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski.

Imprezę finansowali organizatorzy: Gmina Łanięta oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łaniętach.

Szczególne słowa podziękowania, wdzięczności za wsparcie i okazaną nam życzliwość należą się naszym sponsorom. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia:

– Pan Przemysław Błaszczyk – Senator RP

– Pan Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku województwa łódzkiego

– Pan Robert Baryła – Członek Zarządu województwa łódzkiego

– Pan Tadeusz Woźniak – Poseł na Sejm RP

– Pan Marek Matuszewski – Poseł na Sejm RP

– Starostwo Powiatowe w Kutnie

– Gospodarstwo Rolne Karolina i Tomasz Szczęśni

– Pomorska Grupa Konsultingowa S.A.

– Państwo Irena i Leszek Gładysiakowie

–  Hurt-Pap Kutno Hurtownia artykułów biurowych, szkolnych i dla domu

– SCHIMKLER STIHL – Kamil Zwierzyński Kutno Sklep – Serwis sprzętu ogrodniczego

– Piekarnia Małgorzatka – Kutno

– Kellogg’s Sp. z o.o. UMA Investments

– Firma komputerowa – MPC Paweł Oleksiewicz

– Handel Doradztwo Ubezpieczenia – Piotr Brzeziński

– Polfarmex S.A. Kutno

– Z.U.H. Furex Zbigniew Furmański

– Nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośnie

– EGOLIT Sp. z o. o. w Łaniętach

– Młyn A&S Jujka Kutno

– Cyberkultura Kutno

– Koło Łowieckie Petroponowa Płock

– Sklep Groszek –Krystyna Majchrzak

– Karolina i Robert Drapińscy Sklep Lewiatan w Łaniętach

– Wulkanizacja i serwis opon Sójki 3A

– Stacja paliw Victoria Łanięta

– Piekarnia Łanięta – Alina Bryl

– Vandemoortele Polska Sp. z o. o.

– Biuromax – Hurtownia Dariusz Zajączkowski Kutno

– Dubimex Zakład Przetwórstwa Mięsa Sp. j. Zygmunt Dubielak