Kolejne inwestycje w gminie Łanięta❗️

wpis w: Ogłoszenia

Kolejne inwestycje w gminie Łanięta❗️

W II edycji Rządowego Programu Polski Ład planujemy następujące inwestycje na terenie gminy Łanięta:

🔴Budowa infrastruktury sportowej w Gminie Łanięta

(kwota wnioskowanych środków: 4 500 000,00 zł)

W ramach projektu Gmina Łanięta planuje budowę boisk wielofunkcyjnych, siłowni zewnętrznych oraz placów zabaw:

➡️Suchodębie – budowa boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą,

➡️Chrosno – budowa boiska wielofunkcyjnego, siłowni zewnętrznej i placu,

➡️Wola Chruścińska, Anielin, Świecinki i Juków – budowa ogrodzonych siłowni zewnętrznych i placów zabaw.

🔴Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Łanięta

(kwota wnioskowanych środków: 11 305 000,00 zł)

Projekt obejmuje przebudowę dróg gminnych o łącznej długości około 17 km.

Planujemy przebudowę następujących dróg gminnych:

➡️Nr 102251E w miejscowości Zgoda,

➡️Nr 102252E w miejscowości Rajmundów,

➡️Nr 102253E w miejscowości Budy Nowe,

➡️Nr 102254E w miejscowości Świecinki,

➡️Nr 102255E w miejscowościach Łanięta i Juków,

➡️Nr 102258E w miejscowości Budy Stare,

➡️Nr 102261E w miejscowościach Wilkowia i Lipie,

➡️Nr 102271E w miejscowości Klonowiec Wielki,

➡️Nr 102275E w miejscowości Chruścinek,

➡️Nr 102279E w miejscowości Kąty,

➡️Nr 102285E i Nr 102288E w miejscowości Suchodębie.

🔴Melioracja gruntów na terenie gminy Łanięta

(kwota wnioskowanych środków: 5 100 000,00 zł)

➡️Projekt obejmuje meliorację około 130 hektarów gruntów na terenie gminy Łanięta w miejscowościach Budy Stare, Budy Nowe, Witoldów i Klonowiec Wielki.

W III edycji Rządowego Programu Polski Ład (PRG) złożone zostały wnioski na planowane inwestycje na terenie gminy Łanięta:

🔴Modernizacja świetlicy wiejskiej w Witoldowie wraz z budową placu zabaw

(kwota wnioskowanych środków: 4 900 000,00 zł)

Inwestycja będzie obejmowała kompleksową modernizację budynku świetlicy wiejskiej w Witoldowie. W ramach inwestycji planujemy: wymianę dachu, pełną termomodernizację, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę źródła ogrzewania, montaż grzejników i nagrzewnic, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z wydzieleniem pomieszczeń na szatnię oraz łazienki wraz z wyposażeniem. Przedmiotowa inwestycja umożliwi mieszkańcom organizowanie różnych imprez okolicznościowych, których założeniem jest szeroko rozumiana integracja społeczności lokalnej.

🔴Modernizacja budynku Pałac w zespole pałacowo-parkowym Gminy Łanięta

(kwota wnioskowanych środków: 1 960 000,00 zł)

W ramach inwestycji planujemy modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, odnowienie elewacji i innych ubytków, wymianę lub renowację dachu, przebudowę kominów, remont schodów zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont lub wymianę schodów wewnętrznych. Inwestycja przyczyni się do przywrócenia dawnej świetności zabytku oraz poprawy wizerunku i estetyki otoczenia.