Komenda Powiatowa Policji w Kutnie ostrzega!!!

1. Złodzieje bezlitośnie wykorzystują naszą nieostrożność, o czym przekonali się w ostatnim czasie mieszkańcy Kutna. Otwarte lub uchylne okna na parterze, niedomknięte okienka piwniczne, często otwarte drzwi. Policja apeluje – nie ułatwiajmy życia przestępcom, wychodząc z domu nawet do ogrodu, na działkę, dokładnie zamykajmy mieszkanie.

Otwarte okna czy niezamknięte drzwi to zachęta dla złodzieja

Policja apeluje, by nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku ! Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania.

Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz wychodząc na chwilę do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci. Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i ukraść przedmioty, które znajdą się w jego bliskim zasięgu.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu domów (w tym także niezamieszkałych), budynków gospodarczych, mieszkań, piwnic czy garażów, by ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży.

Najbardziej narażone na włamania czy kradzieże są mieszkania na parterze i najniższych piętrach,dlatego nie zostawiaj otwartych ani uchylonych okien i drzwi balkonowych pod swoją nieobecność. Uchylone okno czy drzwi balkonowe nie jest dla złodzieja żadną przeszkodą.

Pamiętaj, że dobrze znający się mieszkańcy i zorganizowani sąsiedzi mogą zapobiec włamaniom i kradzieżom w Twojej okolicy. Reaguj, gdy usłyszysz hałasy i niecodzienne odgłosy dochodzące z mieszkania sąsiadów oraz gdy zobaczysz, że podczas ich nieobecności nieznajoma osoba stoi pod drzwiami i próbuje je otwierać.

 

2. Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj wieczorem na Drodze Krajowej numer 91 w miejscowości Ostrowy. Kierujący kia rio potrącił mężczyznę. 20-letni pieszy z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

22 sierpnia 2022 roku ok godz. 21.10 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na Drodze Krajowej numer 91 w miejscowości Ostrowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem kia rio 36 -letni mężczyzna potrącił pieszego, który w miejscu niedozwolonym przechodził przez jezdnię. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, a pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Kierujący kia rio był trzeźwy. 20-letni mieszkaniec powiatu kolskiego z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Apelujemy

Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się lewą stroną jezdni, kiedy nie ma chodnika. Pamiętaj, że pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Choćby najmniejszy odblask w postaci znaczka, naklejki, opaski czy zwykła latarka może uratować nam życie.

kom. Edyta Machnik