Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

GRAFIKA

Na terenie województwa łódzkiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienia będą wykonywane metodą zrzutów przynęty z samolotów.

Termin: 21.09 – 01.10.2022 r.

Obszar: powiaty opoczyński, rawski, tomaszowski, skierniewicki, łowicki, kutnowski i łęczycki.

Szczepionka jest zatopiona we wnętrzu przynęty – mieszance pokarmowej w kształcie prostokąta koloru zielono – brunatnego.

Nie wolno przemieszczać przynęty, należy pozostawić ją w danym miejscu.

Przez okres dwóch tygodni po przeprowadzeniu akcji szczepienia nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi pod numerem telefonów (42) 635-14-00, (42) 635 14-01, (42) 635-14-20 lub w powiatowych inspektoratach weterynarii wyznaczonych do szczepienia.