Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny uczestniczył dziś w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach. Wójt przekazał uczniom życzenia powodzenia w nowym roku szkolnym, sukcesów w nauce i sporcie oraz dobrych ocen. Kadrze nauczycielskiej i pedagogicznej życzył cierpliwości każdego dnia, wytrwałości i satysfakcji.

Rozpoczęcie roku szkolnego było także okazją do podziękowania p. Justynie Kubryn-Balcerzak, która przez dwa lata pełniła obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach. Wójt podziękował p. Justynie za wytężoną pracę na tym stanowisku. Gratulował realizacji licznych projektów, z efektów których korzystają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Życzył powodzenia w dalszej pracy nauczyciela, sukcesów i radości z wykonywanej pracy. Rada rodziców także podziękowała Pani Justynie Kubryn-Balcerzak za dobrą współpracę. Podczas rozpoczęcia roku Wójt Tomasz Szczęsny dokonał uroczystego powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach p. Izabeli Zakrzewskiej, która ma pełnić tę funkcję od 1 września 2022 roku do 31 sierpnia 2027 roku. Życzył powodzenia, dobrej współpracy z kadrą pedagogiczną, rodzicami, a przede wszystkim z uczniami.

Minutą ciszy uczczono 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po zakończeniu uroczystości w szkole Wójt odwiedził przedszkolaków w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Łaniętach. Życzył dzieciom odkrywania zainteresowań i talentów, wielu przygód i dobrej zabawy w przedszkolu. Nauczycielom życzył poczucia spełnienia i satysfakcji oraz tego, by praca z maluchami wywoływała uśmiech na ich twarzach.

Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny podczas odwiedzin w przedszkolu przekazał pani Marzenie Stańczyk powierzenie na stanowisko dyrektora Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Łaniętach na kolejne 5 lat.