Informacja o zamiarze dokonania zakupu węgla po preferencyjnych cenach

W związku z rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe – Wójt Gminy Łanięta informuje, iż Gmina Łanięta przystępuje do Programu dystrybucji węgla, a tym samym do wstępnego oszacowania zapotrzebowania na zakup węgla przez mieszkańców.

Mieszkańcy zainteresowani zamiarem dokonania zakupu węgla po cenach preferencyjnych zobowiązani są osobiście złożyć taką informację w Urzędzie Gminy Łanięta, w godzinach pracy tut. Urzędu lub przesłać na adres e-mail: sekretariat@gminalanieta.pl do czwartku 27 października 2022 r. do
godz. 18:00.
Wzór informacji dostępny jest na stronie internetowej Gminy Łanięta: www.gminalanieta.pl oraz w Urzędzie Gminy Łanięta.

Pozyskane informacje pomogą wstępnie oszacować skalę potrzeb uprawnionych osób, zainteresowanych zakupem węgla w ramach,
tzw. zakupu preferencyjnego. Przekazanie takiej informacji nie należy traktować jako tożsame ze złożeniem ostatecznego zapotrzebowania, gdyż stosowne rozporządzenie określi ilość węgla dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego oraz wzór wniosku.

W momencie uruchomienia przez Gminę Łanięta sprzedaży
i dystrybucji węgla konieczne będzie złożenie właściwego wniosku
o zakup węgla
w preferencyjnej cenie. O dalszych szczegółach realizacji wsparcia mieszkańców w zakresie zakupu węgla przez Gminę Łanięta będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Informacja o zamiarze dokonania zakupu węgla po preferencyjnych cenach (wersja PDF)

Informacja o zamiarze dokonania zakupu węgla po preferencyjnych cenach (wersja DOC)

CCF_000322-1