Realizacja Modułu IV programu ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

wpis w: Informacje

Gmina Łanięta przystąpiła do realizacji Modułu IV programu ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków PFRON. Jego wartość wynosi 86 500 zł. W ramach projektu 140 osób niepełnosprawnych otrzyma bezpłatnie, niezależnie od dochodu paczki zawierające artykuły spożywcze, chemiczne i środki ochrony osobistej. Dla ochrony osób niepełnosprawnych i ich otoczenia przed chorobą COVID-19 zostaną zakupione: ozonator przedmuchowy powietrza do pomieszczeń, stacje do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji, termometry bezdotykowe, maseczki, rękawice ochronne, testy COVID-19. Realizacja programu znacząco przyczyni się do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych i ich otoczenia na terenie Gminy Łanięta. Kwalifikacji osób uprawnionych do otrzymania pomocy dokonuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łaniętach. Pragniemy zaznaczyć, iż do 19 listopada 2021 r. twa dodatkowy nabór. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne z terenu gminy do wzięcia udziału w projekcie!