Informacje dotyczące pomocy dla uchodźców! 💛🇺🇦💙

💛🇺🇦💙
Jeśli chcesz pomóc i przyjąć Ukraińców pod swój dach skorzystaj z dostępnej strony internetowej: www.pomagamukrainie.gov.pl. Strona umożliwia zamieszczanie propozycji wszelakiej pomocy i danych kontaktowych, aby zainteresowani mogli z niej skorzystać. Umożliwi to koordynowanie udzielania pomocy. Osoby indywidulane mogą logować się na stronie i podawać informacje o oferowanej pomocy.
Jeśli chcesz przekazać środki pomocowe zgłoś się do Urzędu Gminy Łanięta w godz. 7.30 – 15.30.
Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji na temat uchodźców, którzy pojawiają się na terenie naszej gminy do koordynatora.
Koordynator – Ewelina Studzińska – tel. 730 085 599
❗️INFORMACJE❗️
Uruchomiona została specjalna infolinia dla obywateli z Ukrainy przebywających na terenie województwa łódzkiego, tel.: 42-664-10-81
Osoby chcące otrzymać ochronę międzynarodową powinny kontaktować się bezpośrednio z Placówką Straży Granicznej Łodzi, ul. Maczka 35, tel. 42 689-38-40
Osoby chcące otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy lub stały powinny kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŁUW w Łodzi, ul. Piotrkowska 103, tel. 42 664-17-97
Można zgłaszać do WCZK potrzebę umieszczenia Ukraińców w wytypowanych na terenie województwa obiektach tel. 42 664-14-10, e-mail: wczk@lodz.uw.gov.pl
Jeśli nie znalazłeś potrzebnej informacji, zadzwoń na infolinię: +48 47 721 75 75.
Jeśli potrzebujesz informacji, dotyczących szczegółowych zasad przekraczania granicy, skontaktuj się ze Strażą Graniczną: +48 82 568 51 19.
Więcej informacji na stronie: