Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach.
Zmagania mają na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. W tegorocznej edycji udział wzięło 13 uczestników. Komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, Prezes ZOGZOSP RP Jakub Anglard oraz Komendant ZOGZOSP RP Arkadiusz Zieliński wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Adam Rędzikowski
II miejsce – Julia Liśkiewicz
III miejsce – Roksana Ziętek
Wójt podziękował wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, a także wręczył nagrody, życząc zwycięzcom powodzenia w etapie powiatowym.