XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

4 września 2022 w Gminie Łanięta odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny powitał wszystkich obecnych na tym wydarzeniu, a w szczególności druhny i druhów strażaków oraz przybyłych gości: Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Roberta Baryłę, Przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego Marka Ciąpałę, Dyrektora Biura Poselskiego Posła Tadeusza Woźniaka – Janusza Kołodziejskiego, Prezesa Oddziału Powiatowego Związku OSP Jakuba Świtkiewicza, Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP bryg. Dariusza Lusę, st. kap. Mariusza Dudkowskiego, który pełnił rolę sędziego głównego, Wójta Gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego oraz komisję sędziowską. Następnie Gospodarz Gminy podziękował druhom za wysiłek jaki podejmują każdego dnia dla ratowania mienia i zdrowia ludzi. Życzył satysfakcji i społecznego uznania oraz, by każdy ogień z ich pomocą szybko wygasał. Na koniec życzył druhnom i druhom powodzenia w zawodach.
Komisja sędziowska czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów, w sekretariacie zawodów każdy uczestnik mógł zgłaszać swoje uwagi. Kibice nagradzali gromkimi brawami swych faworytów. Po zakończonych konkurencjach na wszystkich czekała pyszna grochówka ugotowana przez pracownice Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach.
Komisja sędziowska po zliczeniu punktów ogłosiła wyniki. Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:
Drużyny kobiece:
OSP Mirosławice
OSP Pniewo
OSP Przyzórz
Drużyny męskie:
OSP Pniewo
OSP Długołęka
OSP Skórzewa
OSP Suchodębie
OSP Imielno
OSP Żychlin
Strażacy pokazali bojowe wyszkolenie i wzajemną rywalizację. Gratulujemy druhom zaangażowania i udziału w zawodach. Zwycięzcom życzymy powodzenia podczas zawodów wyższego szczebla.