104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dziś obchodzimy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Naszej Gminie wspólnie oddaliśmy hołd walczącym o wolność. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, Przewodniczący Rady Gminy Artur Rędzikowski, delegacje z pocztami sztandarowymi ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy, przedstawiciele szkoły z panią dyrektor Izabelą Zakrzewską, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach Paulina Stańczyk, mieszkańcy Gminy, radni, sołtysi, druhowie strażacy, pracownicy Urzędu Gminy. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił ksiądz proboszcz Radosław Walczak, za co dziękujemy. Po uroczystym przejściu pod Pomnik uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Następnie Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy i delegacja ze szkoły złożyli kwiaty pod Pomnikiem. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Dziękujemy także druhom strażakom za pomoc i wsparcie podczas organizacji obchodów święta. Dziękujemy również patrolowi Policji, który czuwał nad bezpieczeństwem.