Termin na składanie wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy za pośrednictwem aplikacji publicznej został wydłużony do 30 października 2023 r.

Wójt Gminy Łanięta informuje, iż termin na składanie wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy za pośrednictwem aplikacji publicznej został wydłużony do 30 października 2023 r.

Przypomina się, iż rolnicy, którzy wystąpili do gminnej komisji ds. szacowania szkód powstałych w wyniku suszy z wnioskiem o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku suszy w 2023 roku, zobowiązani są do wypełnienia stosownego formularza przez dedykowaną aplikację publiczną „Zgłoś szkodę rolniczą” dostępną pod linkiem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign.

Ponadto, nadmienia się, iż rolnicy, którzy nie wystąpili do gminnej komisji ds. szacowania szkód powstałych w wyniku suszy z wnioskiem
o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku suszy w 2023 roku, mają również prawo do wypełnienia stosownego formularza przez dedykowaną aplikację publiczną, o której mowa powyżej.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 24 356 74 06.