Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych” ustanowiony przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Z tej okazji po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym‍♀️‍♂️ Zawodnicy zmierzyli się ze sobą na dystansie 1963 metrów – to odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.