STACJA METEOROLOGICZNA W GMINIE ŁANIĘTA!

STACJA METEOROLOGICZNA W GMINIE ŁANIĘTA!

W Gmina Łanięta wkrótce powstanie stacja meteorologiczna, która będzie pełnić kluczową rolę w monitorowaniu i analizowaniu warunków atmosferycznych
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeznacza 100 tys. zł na budowę stacji meteorologicznej w naszej Gminie❗️
Stacja meteorologiczna będzie śledzić parametry atmosferyczne, takie jak temperatura, opady, wilgotność i prędkość wiatru, dostarczając aktualne i precyzyjne dane na temat warunków pogodowych w Gminie Łanięta ☀️
To przede wszystkim wsparcie dla naszych rolników, które umożliwi lepsze dostosowanie produkcji rolnej i minimalizację ryzyka związanego z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, a także wiarygodne dokumentowanie wpływu braku wody na spadek plonów ‍
Jakie korzyści przyniesie stacja meteorologiczna na naszym terenie❓
1️⃣. Lepsze planowanie upraw: dzięki dostępowi do dokładnych danych meteorologicznych, rolnicy będą mogli lepiej planować swoje działania w polu, takie jak terminy siewu, sadzenia czy zbiorów. Znając prognozy pogody, będą mogli dostosować swoje prace do optymalnych warunków atmosferycznych, co przyczyni się do zwiększenia plonów
2️⃣. Minimalizacja ryzyka strat: śledzenie informacji z stacji meteorologicznej umożliwi rolnikom szybką reakcję na zmiany pogodowe, takie jak burze, przymrozki czy ulewy. Dzięki temu będą mogli podejmować odpowiednie działania zapobiegawcze, aby minimalizować ryzyko strat w uprawach ⚡️☀️
3️⃣. Optymalizacja nawadniania: precyzyjne dane dotyczące opadów i wilgotności gleby pozwolą rolnikom lepiej zarządzać nawadnianiem pól. Unikanie nadmiernego lub niedostatecznego nawadniania przyczyni się do oszczędności wody i energii oraz poprawy jakości gleby
4️⃣. Dostosowanie upraw do warunków klimatycznych: analiza długoterminowych danych meteorologicznych pozwoli rolnikom lepiej dostosować rodzaje upraw do warunków klimatycznych panujących na naszym terenie. W ten sposób będą mogli wybierać odmiany roślin, które najlepiej radzą sobie w konkretnych warunkach, co przyczyni się do zwiększenia wydajności upraw

Działamy!

436187854_122158482992038598_5720417836567061002_n